Złoty meleks powróci w kolejnym sezonie na ulice Tarnowa i regionu?

Złoty meleks powróci w kolejnym sezonie na ulice Tarnowa i regionu?

28 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Ponad tysiąc osób skorzystało w sezonie letnim z przejażdżek złotym meleksem po Tarnowie i regionie. Elektryczny pojazd okazał się hitem minionych wakacji i ma wozić turystów również w przyszłym roku.

Złoty meleks hitem wakacji

Złoty meleks wyjechał po raz pierwszy na ulice Tarnowa i regionu początkiem wakacji. Woził turystów po historycznych miejscach miasta i szlakiem winnic. Zainteresowanie przejażdżkami elektrycznym pojazdem z przewodnikiem było momentami tak duże, że często turystów dzielono na dwie grupy – jedna zwiedzała Tarnów meleksem, a druga, która nie zmieściła się do pojazdu, spacerowała za nim. O nowej atrakcji w Tarnowie rozpisywały się nie tylko lokalne, ale również ogólnopolskie media. W sezonie letnim skorzystało z przejażdżek po mieście i regionie ponad tysiąc osób.

Złoty meleks powróci w wakacje na ulice Tarnowa i regionu?

Ze względu na aż tak duże zainteresowanie złotym meleksem Tarnowska Organizacja Turystyczna już planuje nadchodzący sezon. Niewykluczone, że turystów w przyszłym roku będą wozić dwa pojazdy elektryczne, ponieważ MPK końcem listopada zakupiło kolejny meleks (ten, który pojawił się na ulicach Tarnowa i okolic w minionym sezonie należał właśnie do spółki, a dzięki pozyskanym pieniądzom z Ministerstwa Sportu i Turystyki przejażdżki były do tej pory darmowe).

– Na pewno chcemy wozić turystów po mieście i regionie. Oferta zostanie także przebudowana i dostosowane do potrzeb. Mamy pomysły, ale nie będziemy wszystkiego zdradzać – podkreśla Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Na razie jeszcze nie wiadomo czy przejazdy będą bezpłatne. – Wszystko będzie zależało od tego, czy uda nam się pozyskać pieniądze z zewnątrz – tłumaczy Marcin Pałach.

Tarnowski meleks to realizacja projektu związanego z promocją marki EnoTarnowskie, która skupia liczne winnice w okolicy.

Źródło: tarnow.naszemiasto.pl