W strefie przemysłowej w Wiechlicach koło Szprotawy rusza nowa linia produkcyjna

W strefie przemysłowej w Wiechlicach koło Szprotawy rusza nowa linia produkcyjna

12 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Chiński tygrys otwiera linię produkcyjną dla szwedzkiego koncernu Volvo Car Corporation i z tej okazji, już za kilka dni (w czwartek 14 grudnia 2023) będziemy mogli w imieniu Czytelników zajrzeć do zakładu w szprotawskiej strefie. Zaledwie kilka miesięcy temu polska fabryka Minth Group w Szprotawie otworzyła linię produkcyjną dla koncernu Mercedes-Benz.

Zajrzymy do zakładu w szprotawskiej strefie i opiszemy Czytelnikom to, co zobaczymy. Minth Group jako dostawca OEM będzie zaopatrywał Volvo w płyty podwoziowe do elektrycznego modelu XC-40 Recharge (SUV).

Międzynarodowy gigant Minth w Szprotawie

Międzynarodowa Grupa Minth swój pierwszy polski zakład produkcyjny zadecydowała się zlokalizować w Szprotawie, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Przemysłowej – Lotnisko Wiechlice. Pierwsza lokalna fabryka Minth o pow. 50 tys. m2 powstała na 14 hektarów na przestrzeni mijającego roku. W fabryce ogólnie zatrudnienie znajdzie ok. 600 osób (Minth Group + Sanhua Automotive Parts), co klasyfikuje inwestycję w pierwszej piątce kluczowych projektów e-mobility w Polsce, do 2025 r. (wg. Raportu wskaźnik e-mobility 2022. Elektromobilność na terenie województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego. Inwestycje. Trendy. Zatrudnienie. Eksport, wyd. PIRE, Bergman Engineering).

Chiński tygrys w polskiej strefie

Minth Group to międzynarodowa firma z grona 100 topowych dostawców OEM (samodzielnych komponentów) dla przedziału dostawców typu Tier 1 branży motoryzacyjnej. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 tys. pracowników w 50 zakładach zlokalizowanych na całym świecie, w Chinach, USA, Japonii, Meksyku oraz w Europie: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Serbii. Firma prowadzi działalność głównie w sektorze motoryzacyjnym dla szerokiego pola klientów i właścicieli topowych marek samochodowych każdego kontynentów. W Polsce Spółka zarejestrowana pod nazwą Mignen Sp. z o.o. z/s w Szprotawie.

Źródło: zagan.naszemiasto.pl