Te samochody hybrydowe bardzo rzadko ulegają awariom

Te samochody hybrydowe bardzo rzadko ulegają awariom

25 września 2023 0 przez EV Manager

Samochody hybrydowe stały się ważnym elementem w rozwoju motoryzacji. Wyposażone w silnik spalinowy i elektryczny pojazdy idealnie nadają się nie tylko do jazdy w mieście. Praktycznie wszystkie koncerny motoryzacyjne mają w swojej ofercie samochody hybrydowe. Które najlepiej odnajdują się na rynku wtórnym i czym się kierować kupując używaną hybrydę? Oto hybrydy, które są najmniej awaryjne.

Samochody hybrydowe

Na ulicach polskich miast od wielu lat zauważyć można samochody hybrydowe. Te modele wykorzystują zarówno silniki spalinowe jak i elektryczne. Nadają się idealnie do miasta, ale nie tylko.
Jednym z powodów rosnącego zainteresowania samochodami hybrydowymi wśród kierowców są oszczędności, jakie wiążą się z ich eksploatacją.
Dla samochodów hybrydowych charakterystyczne są dwa – zamiast jednego – źródła napędu. Każdy samochód hybrydowy jest wyposażony w jednostkę spalinową i silnik elektryczny.

Od kiedy hybrydy

Do upowszechnienia samochodów hybrydowych doszło w latach 90. ubiegłego wieku za sprawą Toyoty. Pierwszym seryjnie produkowanym hybrydowym samochodem osobowym był model Prius.
Z informacji opublikowanych na stronie internetowej Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, jak czytamy na rankomat.pl, wynika, że w III kwartale 2022 r. na terenie Unii Europejskiej w sprzedaży wciąż

  • dominowały auta napędzane olejem napędowym i benzyną (54,3 proc.).
  • Hybrydy miały w tym okresie udział 22,6 proc.
  • z kolei auta elektryczne 11,9 proc.

Zalety hybryd

Hybrydy mają sporo zalet. W korkach nie emitują zbyt wielu spalin, da się nimi jeździć na co dzień bez obaw o wyczerpanie akumulatorów, a ceny używanych egzemplarzy i koszty ich serwisowania (zwłaszcza regeneracji akumulatorów) okazują się bez porównania niższe niż w przypadku modeli zasilanych wyłącznie prądem.

Na rynku wtórnym możemy wybierać między wieloma modelami i egzemplarzami. Kupując używaną hybrydę warto zwrócić uwagę między innymi na stan baterii hybrydowej. Czy nie jest wyeksploatowana. Jak więc wybrać ten, który sprawi najmniej problemów? Jedną z podpowiedzi, jak czytamy na autokult.pl, mogą być wyniki rankingów niezawodności. Ten publikowany przez „What Car?” powstaje na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród kierowców.

Nie ma tu sprawdzalnych danych, ale są za to informacje nie tylko o tym, że jakiś element zepsuł się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, lecz również o tym, ile kosztowała naprawa i jak długo trwała. Na tej podstawie wyliczany jest indeks niezawodności. Wartość indeksu wyrażona jest w procentach i im jest wyższa, tym lepiej.

Oto najlepsze wyniki w grupie samochodów hybrydowych: ZOBACZ TUTAJ

Źródło: nowosci.com.pl