Szczeciński oddział IPN w elektromobilnym trendzie

Szczeciński oddział IPN w elektromobilnym trendzie

8 lutego 2024 0 przez CIRE.PL

IPN – Nie tylko policja, straż pożarna czy służby celne kupują auta z napędem elektrycznym.

1. W elektromobilny trend postanowił wpisać się także szczeciński oddział IPN, kupując dwa samochody elektryczne.
2. Inwestycję dofinansował NFOŚIGW w Szczecinie, który wsparł do tej pory finansowo zakup ponad 86 samochodów elektrycznych oraz ponad 30 stacji ładowania.
3. IPN po raz pierwszy postawił na elektryczne auta.

Władze Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie kupiły właśnie dwa auta KIA Niro EV o zasięgu nominalnym 460 km. Oddział otrzymał na ten cel 320 tys. zł od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Ta kwota to ponad 71 % całej sumy potrzebnej na zakup.

Obszar naszego działania to województwo zachodniopomorskie oraz północne powiaty województwa lubuskiego, stąd flota aut jest nam niezbędna, żebyśmy mogli realizować nasze działania ustawowe w obszarze edukacji, nauki, pionu poszukiwawczego, pionu upamiętnień i pionów prokuratorskich. Zajmując się badaniem przeszłości, nie zapominamy o naszej przyszłości, stąd działania związane z tym, żeby dbać o ekologię, o mniejszą emisję CO2. Jesteśmy pierwszym oddziałem IPN, który podjął tego rodzaju współprace z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska – powiedział dyrektor szczecińskiego oddziału IPN Krzysztof Męciński.

Do tej pory wsparliśmy finansowo zakup ponad 86 samochodów elektrycznych oraz ponad 30 stacji ładowania – między innymi dla Wojewody Zachodniopomorskiego, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – dodał Marek Subocz, prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Elektryczne samochody wykorzystywane będą w codziennej pracy Instytutu, w tym współpracy z Delegaturami w Koszalinie i Gorzowie Wielkopolskim. Przygotowując się do zakupu samochodów o napędzie elektrycznym, szczeciński IPN zadbał o niezbędną infrastrukturę. Kupił ładowarkę do szybkiego ładowania pojazdów, czytamy na elektromobilni.pl.