Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

Solaris chce dostarczyć elektrobusy dla Kórnika

23 maja 2023 0 przez EV Manager

Podpoznański Kórnik otworzył oferty w postępowaniu na dostawę trzech autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Samorząd otrzymał jedną ofertę, która mieści się w budżecie zamawiającego. Wydaje się więc, że rozstrzygnięcie i zakup kolejnych Solarisów będzie tylko formalnością.

Gmina Kórnik prowadzi przetarg na dostawę trzech autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. Zamówienie jest dofinansowane z programu Zielony Transport Publiczny, a samorząd chce przeznaczyć na zakup kwotę 10,332 mln złotych.

Właśnie poznaliśmy jedyną ofertę, jaka wpłynęła w omawianym postępowaniu. Złożył ją Solaris, który wycenił realizację zamówienia na niecałe 9,838 mln złotych. Kwota mieści się w budżecie Kórnika, tak więc rozstrzygnięcie postępowania powinno być formalnością.

Przedmiotem dostawy jest dostawa trzech elektrobusów o długości około 12 metrów. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, a preferowany układ drzwi to 2:2:2. Autobusy mają zabierać na pokład co najmniej 70 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Minimalna moc silnika to 160 kW, a pojazdy mają mieć wbudowane ograniczenie prędkości do 70 km/h oraz wbudowany mechanizm rekuperacji.

Termin realizacji określono na 31 maja 2024 roku.