Samochody elektryczne z dwucyfrowym wzrostem europejskiej sprzedaży

Samochody elektryczne z dwucyfrowym wzrostem europejskiej sprzedaży

15 lutego 2024 0 przez CIRE.PL

Samochody elektryczne – Stellantis pochwalił się zwiększeniem w styczniu udziału w rynku europejskim (19,7%, czyli o 0,9 p.p. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym), jak i wolumenem sprzedaży (+17,6%).

1. Największy, dwucyfrowy wzrost Grupa odnotowała we Niemczech, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii.
2. W segmencie pojazdów wyposażonych w  napędy elektryczne (BEV) motoryzacyjny konglomerat odnotował 20% wzrost w porównaniu do roku ubiegłego.
3. Polski w zestawieniu producenta nie ma.

Na rynku samochodów w pełni elektrycznych BEV (samochody elektryczne osobowe i użytkowe), uzyskał 20% wzrost w porównaniu z rokiem 2023. Sprzedaż samochodów BEV i udział w rynku rosną, osiągając dwucyfrowy wzrost w prawie wszystkich europejskich krajach – podkreśliła Grupa. W styczniu segment pojazdów użytkowych Stellantis w Europie odnotował 29% udział w rynku w segmencie BEV, co stanowi wzrost o prawie 2 p.p. w porównaniu z grudniem 2023 r., czytamy na elektromobilni.pl.

W Niemczech wzrost sprzedaży aut od Stellantis osiągnął 61%, a w Wielkiej Brytanii ponad 27%. We Francji Grupa jest liderem rynku i odnotował wzrost o 19%, a we Włoszech 14,1% wzrostu (samochody osobowe i użytkowe). Znaczący wzrost sprzedaży odnotowano również w Niderlandach i Portugalii oraz w innych krajach europejskich zarządzanych we współpracy z importerami, takich jak Szwajcaria, Szwecja, Czechy, a Irlandia i Norwegia zamykają styczeń odpowiednio na poziomie +57,7% i +103,5%.

Źródło: CIRE