Samochód elektryczny po rosyjsku. Czy da się go wymazać z pamięci?

Samochód elektryczny po rosyjsku. Czy da się go wymazać z pamięci?

21 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Rosjanie zaprezentowali prototyp swojego samochodu elektrycznego. „Amber” już zyskał w sieci miano „najbrzydszego auta w dziejach ludzkości”.

Jeśli zachodnie sankcje na Rosję działają, to samochód elektryczny opracowany przez moskiewską politechnikę jest doskonałym tego przykładem. Auto powstało w ramach specjalnego kontraktu z ministerstwem przemysłu i ma stanowić uniwersalną platformę testową do wielofunkcyjnego sprawdzania układów pojazdów elektrycznych.

Jak podkreśla uczelnia, wszystkie główne elementy pojazdu – silnik, falownik, tablice sterujące, akumulatory – zostały opracowane i wyprodukowane w Rosji. Dodaje, że w przyszłości pojazd będzie kompaktowy i niedrogi, a do wyprodukowania nadwozia nie będzie wymagana zaawansowana i kosztowna technologia. Możemy się o tym przekonać, patrząc na zdjęcia.

Producent zaznacza, że ostateczny kształt samochodu jeszcze się zmieni. Jego masowa produkcja ma ruszyć w 2025 roku i zgodnie z zapowiedziami, będzie montowany w fabryce w Obwodzie Królewieckim.

Fot. Politechnika moskiewska / МАМИ

Źródło: energetyka24.com