Rusza Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii

Rusza Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii

16 czerwca 2023 0 przez CIRE.PL

Ford poinformował o otwarciu Centrum Pojazdów Elektrycznych w Kolonii, w którym w głównej montowni, będą powstawać modele osobowe Forda z napędem elektrycznym nowej generacji. W zakład zainwestowano 2 mld dolarów. Zdolności produkcyjne fabryki mają rocznie wynieść 250 tys. elektrycznych aut. Pierwszym elektrykiem produkowanym w niemieckiej fabryce będzie Explorer

Centrum Pojazdów Elektrycznych Forda w Kolonii będzie pierwszym na świecie zakładem montażu pojazdów, neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, stanowiącym ważny kamień milowy na drodze do realizacji programu „Road to Better”

Dzięki rocznej zdolności produkcyjnej wynoszącej 250 000 egzemplarzy, nowe centrum wpisuje się w globalny plan firmy, jakim jest osiągnięcie do roku 2026 rocznej produkcji ponad 2 mln pojazdów elektrycznych. Zakład o powierzchni 125 hektarów, zaprojektowany z myślą o wysokiej efektywności, jest wyposażony w nową linię produkcyjną, dział montażu akumulatorów oraz najnowocześniejsze oprzyrządowanie i automatykę. Po Mustangu Mach-E, E-Transit i F-150 LightningFord zaprezentował niedawno swój czwarty pojazd elektryczny – Explorera, który będzie pierwszym modelem elektrycznym produkowanym w Kolonii.

Kolońskie Centrum Pojazdów Elektrycznych sygnalizuje początek nowej ery Forda w Europie. Po raz kolejny dokonujemy przewartościowania w produkcji samochodów, wdrażając zaawansowane technologie w procesach konstruowania skomunikowanych, oprogramowanych pojazdów, które zaspokajają wymagania naszych klientów w zakresie bezemisyjnej mobilności – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie.

Źródło: cire.pl