Polska Grupa Farmaceutyczna poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery

Polska Grupa Farmaceutyczna poszerza swoją flotę o elektryczne eSprintery

27 października 2023 0 przez CIRE.PL

25 października br. nastąpiło uroczyste przekazanie Polskiej Grupie Farmaceutycznej kolejnej partii samochodów elektrycznych Mercedes eSprinter. Było to możliwe dzięki współpracy z dealerem Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive oraz realizującą wynajem długoterminowy firmą Carefleet S.A. To krok przybliżający PGF do modernizacji swojej floty, w której docelowo znajdzie się 36 e-pojazdów ze stajni Mercedes-Benz. Jest to doskonały przykład, jak elektromobilność wspomaga zrównoważony transport i dostarczanie leków w odpowiednich warunkach

Dla PGF, lidera branży farmaceutycznej w Polsce, współpraca z Mercedes-Benz Polska to dowód zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Elektryczne pojazdy nie tylko pozwalają na lokalnie bezemisyjne dostawy leków, ale także zapewniają komfort kierowcom i są gotowe do pracy nawet w trudnych warunkach.

eSprinter z zabudową izotermiczną firmy Annmon posiada system klimatyzacji i wentylacji, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz pojazdu. Jest także wyposażony w niezawodne systemy bezpieczeństwa, co zapewnia niezbędne bezpieczeństwo kierowcy i transportowanego towaru. Dzięki tym atutom, auto odpowiada wszelkim potrzebom branży farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej współpracy – wyjaśnia Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.

Współpracę, na warunkach wynajmu długoterminowego, realizuje firma Carefleet S.A.

Jesteśmy przekonani, że podpisana umowa flotowa przyniesie wymierne korzyści zarówno dla Klienta, ale także przyczyni się całemu społeczeństwu. Dziękujemy za zaufanie, a w odpowiedzi obiecujemy dołożyć wszelkich starań, by nasze działania zawsze charakteryzowały się innowacyjnością, jakością, elastycznością i kompleksowością. Wierzymy, że dzięki temu wspólnie i na najwyższym poziomie będziemy pomagali realizować dostawy leków ratujących życie na terenie całej Polski – mówi Daniel Trzaskowski, Prezes Zarządu Carefleet S.A.

W uroczystym przekazaniu udział wzięli przedstawiciele każdej ze stron, m.in.: Piotr Cieślak, Prezes Zarządu PGF S.A., Grzegorz Sawicki, Dyrektor Sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz Polska, Maciej Rżysko, Wiceprezes Zarządu Sobiesław Zasada Automotive.

Źródło: CIRE