Nowy samochód elektryczny, który wyjedzie z tyskiej fabryki

Nowy samochód elektryczny, który wyjedzie z tyskiej fabryki

13 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Czy pierwszy samochód elektryczny Alfy Romeo, który będzie zjeżdżać z taśm produkcyjnych tyskiej fabryki Stellantis to Brennero, SUV segmentu B? O tym, jaki będzie to model mówiło się już od dłuższego czasu, teraz producent potwierdził niejako jego nazwę.

W mediach społecznościowych włoskiego producenta pojawił się krótki film prezentujący… jedynie współrzędne geograficzne. Jak sprawdził portal Motorsport-Total, to współrzędne Muzeum Alfy Romeo w Arese, toru testowego Balocco, przełęczy Stelvio i wreszcie innej znanej przełęczy – Brenner, leżącej na granicy Austrii i Włoch. Po włosku – Passo del Brennero. W związku z tym, że dwa poprzednie SUV-y Alfy Romeo mają nazwy pochodzące właśnie od alpejskich przełęczy (Stelvio i Tonale), wybór nazwy dla kolejnego SUV-a nie jest zaskoczeniem.
Premiery małego SUV-a Alfy oczekiwać można jeszcze w tym miesiącu. Samochód ma trafić do sprzedaży w 2024 roku, zaś pierwsze egzemplarze mają zjeżdżać z taśm produkcyjnych tyskiej fabryki w pierwszym kwartale przyszłego roku. Brennero będzie pierwszym samochodem elektrycznym Alfy Romeo i powstanie na platformie e-CMP (Common Modular Platform dla „elektryków”), tej samej, co Jeep Avenger i Fiat 600e. Samochód ma otrzymać elektryczny napęd (mówi się o wersjach 115 i 156 KM) i akumulator 51/54 kWh. Zasięg ma wynosić około 400 kilometrów.
Dodajmy, że – zgodnie z danymi za listopad – Stellantis utrzymuje w Polsce pozycję lidera pod względem łącznego udziału w rynku (43,5%) w segmentach miejskich samochodów w pełni elektrycznych – A, A-SUV, B, B-SUV oraz B-MPV. W segmencie A miejskich pojazdów elektrycznych (opierając się na wynikach sprzedaży od stycznia do końca listopada) liderem jest Fiat 500-e.
Tak ma wyglądać Alfa Romeo Brennero. Zdjęcie miało przypadkowo wyciec od projektanta, który pracował nad deską rozdzielczą.
Źródło: slazag.pl