Najszybsza ładowarka samochodów elektrycznych w Polsce!

Najszybsza ładowarka samochodów elektrycznych w Polsce!

8 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Od początku tego roku posiadacze samochodów elektrycznych mogą korzystać z kompleksowego miejsca, dzięki któremu uzupełnią energię w swoich pojazdach. Znajduje się tam sześć stanowisk, a trzy z nich oferują ładowanie o mocy aż 350 kW! Gdzie to miejsce się znajduje? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Ultraszybka ładowarka EKOEN

EKOEN ułatwiło życie nie tylko kierowcom samochodów elektrycznych, którzy mieszkają w Warszawie lub obok niej, ale również tym, którzy są w trasie. Zjeżdżając z drogi ekspresowej na Mokotów użytkownicy elektryków mogą skorzystać z ultraszybkiej ładowarki! Znajduje się ona w centrum dzielnicy biurowej, czyli tzw. “Mordorze”. HUB EKOEN zlokalizowany został na ulicy Postępu 14. Składa się ona z sześciu stanowisk – pięciu CCS, z czego trzy oferują maksymalną prędkość 350 kW i jednego złączna CHAdeMO o mocy 50 kW.

Jest to idealna lokalizacja na taką stację ładowania. Dlaczego? Na tym samym terenie znajdują się liczne restauracje, kawiarnie, miejsca do odpoczynku czy toalety. W związku z tym kierowcy będą mogli skorzystać z tych udogodnień podczas kiedy ich auto będzie się ładować.

Ile to kosztuje?

Według strony ekoen.pl, szybkie ładowanie oferowane jest w cenie 1,99/kWh. Firma zamierza jednak wprowadzić elastyczną politykę cenową. Warto również zaznaczyć, że do korzystania z ładowarki nie trzeba mieć wykupionych żadnych abonamentów czy aplikacji. Płatność za naładowanie samochodu odbywa się za pomocą płatomatu i karty płatniczej. Kierowca wybiera za jaką maksymalną kwotę chce naładować auto i zaczyna się ładowanie.

EKOEN Postępu – najnowocześniejszy HUB w Polsce

Nie jest tajemnicą, że aktualnie panuje duży problem w związku z najszybszymi ładowarkami.EKOEN ma w planach otworzyć jeszcze około 100 punktów ładowania w całej Polsce, aby poprawić komfort użytkowania samochodu elektrycznego. HUB na ulicy Postępu w Warszawie posiada 1,5 MW dostępnej mocy, ładowanie z mocą do 350 kW, pylon z ceną i bezpośrednią płatność kartą, co czyni go atrakcyjną dla kierowców elektryków.

https://www.mbmotors.pl/blog/mbmotors-elocity/

Czy warto zainwestować w samochód elektryczny?

Większa ilość samochodów elektrycznych na naszych drogach jest związana z zaletami jego użytkowania. Dlaczego warto posiadać elektryka? Do głównych zalet zalicza się m.in.:

  • darmowe parkingi dla elektryków – posiadacze aut elektrycznych nie muszą płacić za postój w strefach płatnego parkowania,
  • ekologia – napęd elektryczny nie emituje spalin ani hałasu, w związku z czym przyczyniamy się do ochrony środowiska,
  • możliwość korzystania z buspasów – jeżdżąc samochodem elektrycznym możemy poruszać się buspasami, co w dużych miastach przyczynia się do szybszego pokonania danego odcinka drogi i ominięcia kilometrowych korków,
  • niższe koszty eksploatacji i napraw –  w porównaniu z cenami paliw, ceny prądu nie są tak dynamiczne.

Samochody elektryczne w ofercie MB Motors

MB Motors to Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz, który ma salony znajdujące się w Jankach koło Warszawy, Piasecznie i Poznaniu. W swojej ofercie posiada szeroki wybór modeli elektrycznych marki Mercedes-Benz, które zostały stworzone z myślą o najwyższym komforcie i bezpieczeństwie wszystkich jego użytkowników. Sprawdź dostępne modele elektryków od Mercedes-Benz na stronie MB Motors, bądź odwiedź ich najbliższy salon.

 

Żródło: doba.pl