Na prąd i wodór

Na prąd i wodór

15 czerwca 2023 0 przez EV Manager

Pierwsze autobusy elektryczne, zakupione w ramach Programu Gepard II dotarły już do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Łącznie Metropolia kupiła 32 pojazdy, które będą dostarczane do końca czerwca tego roku.

Pierwsze sztuki nowoczesnych autobusów elektrycznych trafiają już do czterech metropolitalnych PKM: Katowice, Sosnowiec, Gliwice i Świerklaniec. Nowe pojazdy będą sygnowane jako Transport GZM, który docelowo skupi wszystkie formy mobilności realizowane przez Metropolię. Transport GZM sukcesywnie będzie pojawiać się na wszystkich elementach infrastruktury transportu publicznego, organizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Ma on połączyć i ujednolicić wizerunek wielu podmiotów budujących system komunikacji w naszym regionie. Dzięki tej inwestycji zwiększy się flota ekologicznych, niskoemisyjnych autobusów w GZM. Dodajmy, iż Metropolia planuje także zakup 30 autobusów napędzanych wodorem, które trafią do PKM-ów w Tychach, Katowicach i Świerklańcu. Aktualnie trwa badanie ofert złożonych w przetargu. Docelowo autobusy napędzane wodorem powinny pojawić się w Metropolii w pierwszej połowie 2024 roku.

Źródło: www.tychy.pl