Irizar wyjeżdża za ocean. 32 autobusy elektryczne ie tram dla Meksyku

Irizar wyjeżdża za ocean. 32 autobusy elektryczne ie tram dla Meksyku

29 grudnia 2023 0 przez EV Manager

Irizar e-mobility z przytupem zdobywa rynek międzynarodowy. Hiszpański producent dostarczył 32 autobusy elektryczne do meksykańskiego stanu Jukatan. Pierwsze jednostki zostaną oddane do użytku 30 grudnia w systemie transportu publicznego Va-y-Ven.

Linia obsługiwana przez autobusy elektryczne

Warto zaznaczyć, że trasa będzie w 100% elektryczna, co jest unikalne w Ameryce Łacińskiej. Będzie to pierwsza taka trasa w całej południowo-wschodniej części kraju. Linia, na której będą kursować pojazdy, będzie przewozić ponad 500 tys. pasażerów tygodniowo. Dostarczone autobusy to pojazdy Irizar ie tram, które są najbardziej charakterystycznymi autobusami tego producenta, wyróżniającymi się awangardowym designem, niskim poziomem hałasu, bezpieczeństwem i dostępnością. To autobus, który rewolucjonizuje elektromobilność w meksykańskich miastach.

Odbiór elektrobusów

Oficjalna ceremonia prezentacji pierwszych elektrobusów Irizar ie tram odbyła się 13 grudnia 2023 roku na stacji IE-TRAM zlokalizowanej na terenie Gran Parque de La Plancha w Meridzie w Meksyku. W wydarzeniu tym uczestniczyli Gubernator Jukatanu – Mauricio Vila Dosal, Szef Agencji Transportu Jukatanu – Lic. Rafael Hernandez Kotasek, dyrektor generalny Irizar e-mobility – Iñigo Etxeberria i dyrektor handlowy Irizar e-mobility – Iñigo Azcona.

Źródło: Transinfo.pl