Inter Cars pracuje nad ofertą dla aut elektrycznych i większą sprzedażą części regenerowanych

Inter Cars pracuje nad ofertą dla aut elektrycznych i większą sprzedażą części regenerowanych

24 listopada 2023 0 przez CIRE.PL

Inter Cars pracuje nad rozwojem oferty dla samochodów elektrycznych, a także planuje zwiększyć aktywność w zakresie ESG poprzez zwiększenie sprzedaży części regenerowanych, wynika ze słów CFO spółki Piotra Zamory

 

„Jeśli chodzi o trendy w dystrybucji części, to po pierwsze jest to rosnący wiek średni pojazdów, bo poziom sprzedaży nowych samochodów nie odbudował się wobec sprzedaży z 2019 r., a to oznacza, że użytkownicy używają samochody przez dłuższy okres. Po drugie, wciąż rośnie 'skomplikowanie’ samochodów, a to oznacza, że coraz większy jest nacisk na naprawę samochodów w warsztacie, a nie samemu. Zaś warsztaty to kanał sprzedaży, gdzie my działamy i to sprzyja naszej ekspansji i rozwojowi” – powiedział Zamora podczas telekonferencji.

„Po trzecie, mamy przechodzenie do samochodów elektrycznych, a ten trend ma większe znaczenie dla producentów tych samochodów i producentów części, a jeśli chodzi o dystrybutorów, to jest to odłożone w czasie. Proces wymiany tego parku będzie trwał, ale to przechodzenie, ta zmiana, stworzy nowe możliwości i nowe segmenty obsługi tych samochodów i Inter Cars pracuje nad rozwojem ofert dla samochodów elektrycznych. Ostatni trend to ESG i dystrybutorzy przygotowują się do coraz większego wykorzystania części używanych i my też planujemy zwiększyć działania w tym zakresie np. poprzez zwiększenie sprzedaży części regenerowanych. Jednym z naszych KPI na następne lata jest zwiększenie sprzedaży części regenerowanych” – dodał.

Inter Cars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2004 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40. Przychody spółki wyniosły 14,91 mld zł w 2022 r.

Źródło: CIRE