Elektryzujące premiery podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023!

Elektryzujące premiery podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023!

22 września 2023 0 przez CIRE.PL

Już za 5 dni rozpocznie się Kongres Nowej Mobilności – największa konferencja branżowa oraz targi zrównoważonego transportu w regionie CEE, która zgromadzi ponad 300 prelegentów za całego świata. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają szereg premier najnowszych modeli samochodów elektrycznych i wodorowych, zeroemisyjnych ciężarówek oraz innowacyjnych rozwiązań z sektora infrastruktury ładowania.

Kongres Nowej Mobilności 2023 odbędzie się w dniach 26-28 września w Expo Łódź. W realizację ponad 100 punktów programu konferencji zaangażowani są polscy i międzynarodowi interesariusze sektora zeroemisyjnego transportu. Ponad 300 prelegentów na 6 scenach weźmie udział w debatach, warsztatach i wystąpieniach merytorycznych, zgłębiając najważniejsze tematy, wyzwania i trendy związane z rozwojem nowej mobilności. Obok konferencji na KNM 2023 odbędą się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi EXPO. Na 19 tysiącach metrów swoje produkty oraz rozwiązania zaprezentuje 150 partnerów i wystawców. Odwiedzający wydarzenie mogą się spodziewać szeregu premier pojazdów zeroemisyjnych oraz innych, najnowocześniejszych rozwiązań sektora e-mobility.

Pierwszego dnia KNM (tj. 26 września) odbędzie się polska premiera całkowicie elektrycznego Forda Explorera, łączącego niemiecką inżynierię z amerykańskim stylem. Jest to pierwszy z linii modeli elektrycznych marki, który toruje drogę do pełnej elektryfikacji gamy Forda w Europie. Odwiedzający KNM zobaczą również BMW serii 5 w elektrycznym wydaniu. Model jest kolejnym w ofercie niemieckiego producenta elektrycznym pojazdem potwierdzającym zmierzanie marki ku elektromobilności. Na Kongresie nie zabraknie też innowacyjnego Hyundaia Kona, który w połowie września miał swoją europejską premierę, a już teraz samochód pojawi się na KNM2023 – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSPA.

Pierwszy dzień wydarzenia będzie obfitował również w prezentacje nowoczesnych pojazdów ciężkich. Na KNM zostanie zaprezentowany całkowicie elektryczny, polski samochód dostawczy – eVAN oraz zeroemisyjny ciągnik siodłowy od IVECO. Na Expo Stage zostaną ponadto ogłoszone partnerstwa między PSPA i Volkswagen Financial Services, jak też kolejna edycja organizowanych przez Politechniką Warszawską we współpracy z PSPA studiów „Nowej Mobilności”.

Nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca na ogłoszenie rozpoczęcia rekrutacji na kolejną – drugą – edycję studiów podyplomowych Nowa Mobilność. I semestr I edycji już za nami, a jego doświadczenia dają nam i naszym partnerom z Politechniki Warszawskiej przekonanie, że stworzony przez nas kierunek jest najlepszą z możliwych odpowiedzią na nowe potrzeby rynku pracy. Zapraszamy wszystkich chcących związać swoje życie zawodowe z megatrendem, jakim jest nowa mobilność – komentuje Agata Wiśniewska-Mazur, Zastępca Dyrektora Rozwoju PSPA.

Drugiego dnia KNM 2023 odbędzie się premiera BMW iX5 Hydrogen zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Pojazd będzie pełnił rolę shuttla podczas wydarzenia. Volvo Trucks, wraz z IKEA i Raben, podsumuje rok użytkowania elektrycznego ciągnika siodłowego w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych. Na scenie New Mobility Stage przedstawiciele PSPA i Business Finland zaprezentują raport dotyczący rozwoju rynku elektrycznych maszyn pozadrogowych (koparki, spycharki, ładowarki, ubijarki, zrywarki, równiarki, wozidła itp.). Podsumowany zostanie projekt EV365 – pierwsze w Polsce roczne badanie charakterystyki eksploatacyjnej osobowych samochodów elektrycznych w małym przedsiębiorstwie.

Kongres Nowej Mobilności to najwłaściwsze miejsce, aby promować elektromobilność w transporcie drogowym. 12 miesięcy temu podczas KNM przekazaliśmy pierwszy w Polsce elektryczny ciągnik siodłowy, podczas najbliższej edycji, wraz z naszymi klientami podzielimy się doświadczeniem z pierwszego roku użytkowania. A to nie wszystko. W strefie EXPO będzie można zobaczyć w pełni elektryczny zestaw ciężarowy oraz z bliska zapoznać się z pełną ofertą pojazdów elektrycznych Volvo Trucks na naszym stoisku – komentuje Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager Volvo Polska.

Przedstawiciele firmy EkoEnergetyka – wiodącego dostawcy infrastruktury ładowania – opowiedzą o wdrażaniu rozwiązania Plug&Charge na swoich stacjach ładowania. Umożliwia ono ładowanie samochodu bez konieczności autoryzacji sesji ładowania za pośrednictwem aplikacji czy karty RFID. Wystarczy podjechać pod stacje, podłączyć kabel, a cały proces ładowania zostanie uruchomiony automatycznie. Przedstawiciele Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego porozmawiają o ochronie przeciwpożarowej pojazdów elektrycznych w garażach podziemnych, a PlugBox poruszy temat współdzielenia ładowarek do samochodów elektrycznych.

Trzeciego dnia (28.09) na EXPO Stage OTOMOTO przedstawi raport dotyczący elektrycznych samochodów używanych, Ministerstwo Cyfryzacji opowie o przyszłości rejestracji pojazdów, a Eleport zdradzi plany rozwoju infrastruktury ładowania w Polsce w najbliższych latach.

Firma Eleport, partner strategiczny Kongresu Nowej Mobilności 2023, rozwijająca sieć stacji ładowania w Polsce i krajach bałtyckich, zaprezentuje jaka jest jej obecność oraz jakie ma plany rozwoju w rejonie Europy Środkowo Wschodniej. Na stoisku firmy będzie można spotkać i porozmawiać z prezesem grupy Eleport Raulem Potisepp oraz z zespołem zarządzającym, a w środę 27.09 o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie prasowe – komentuje Marcin Sochaczewski, Marketing Manager Eleport Polska.

Źródło: CIRE.PL