Ekoen, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych przekroczył próg sprzedaży 1 miliona kWh

Ekoen, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych przekroczył próg sprzedaży 1 miliona kWh

24 stycznia 2024 0 przez CIRE.PL

Ekoen – To efekt działania w oparciu o koncepcję wielostanowiskowych hubów o bardzo wysokiej mocy

„Przekroczenie granicy 1 miliona kWh to dla nas nie tylko osiągnięcie pewnej liczby, ale także wyraz zaangażowania Ekoen w rozwój elektromobilności w Polsce oraz rozwoju sieci infrastruktury ładowania dla odbiorców w miastach. W 2024 roku planujemy tę liczbę podwoić”, mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor Sprzedaży Ekoen.

Aby osiągnąć te ambitne plany Ekoen planuje oddanie do użytku nowych stacji ładowania.

W grudniu 2023 rok Ekoen udostępnił użytkownikom 2 nowe huby: przy Lotnisku Chopina w Warszawie oraz w Nadarzynie przy ul. Katowickiej 316. Oba huby wyposażono w 4 stanowiska ładowania o mocy 350 kW każde. W pierwszym kwartale 2024 planują zakończenie prac na dwóch kolejnych lokalizacjach. W Poznaniu przy Stadionie Enea na ulicy Bułgarskiej oraz w Gliwicach przy PreZero Arena na ulicy Akademickiej.

Przyszłość ładowania pojazdów elektrycznych: Ekoen rewolucjonizuje obsługę kierowców na Hubach

Ekoen ma naprawdę unikatową wizję rozwoju w skali Polski, a nawet Europy. Jest to jedyny operator, który skupia się na budowie ultra szybkich wielostanowiskowych hubów ładowania. Uzupełnione są o infrastrukturę dedykowaną dla obsługi kierowców.

Na hubach Ekoen przy lotnisku Chopina i w Nadarzynie dostępne są 4 stanowiska ładowania o mocy 350 kW. Oznacza to, że możliwe jest ładowanie (dla niektórych z produkowanych dzisiaj pojazdów) które w kilka minut zwiększy zasięg pojazdu nawet o 100 km. Na hubie przy Lotnisku Chopina kierowca ma także wiele możliwości.  W trakcie ładowania może skorzystać z dedykowanej infrastruktury. Obejmuje ona toaletę, vending napojów, kawy i jedzenia, schronienie się przed zimnem lub deszczem, miejsce do pracy.

„Naszą wizją jest nie tylko dostarczanie energii, ale także stałe podnoszenie standardów obsługi kierowców na naszych hubach, tworzenie przestrzeni, gdzie nasi klienci mogą czuć się komfortowo i zaopiekowani podczas ładowania. Świadczenie usług ładowania to także bardzo technologiczny segment rynku, chcemy jako pierwsi implementować dla naszych klientów  innowacyjne rozwiązania takie jak np. Plug&Charge, które w przyszłości bardzo uprości proces ładowania oraz rozliczeń z perspektywy kierowców ” – mówi Włodzimierz Hrymniak, członek zarządu Ekoen.

Te innowacyjne huby, łączące szybkie ładowanie oraz kompleksową obsługę kierowcy, stanowią przyszłość, w której zastąpią dzisiejsze stacje paliw, tworząc nową jakość dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

W planach na 2024 mamy budowę kolejnych hubów, aby jeszcze skuteczniej wspierać rozwój elektromobilności. Do końca roku będzie ich kilkanaście. Ten rok był dla nas wyjątkowy, ale patrząc w przyszłość, widzimy jeszcze więcej możliwości i wyzwań, które z przyjemnością podejmiemy – dodaje Tomasz Siedlecki.

 

Źródło: CIRE