EFL – 1,6 mld zł m. in na zakup elektryków, ładowarek i magazynów energii

EFL – 1,6 mld zł m. in na zakup elektryków, ładowarek i magazynów energii

29 stycznia 2024 0 przez CIRE.PL

Potencjalnych nabywców BEV-ów ucieszy fakt, że EFL przygotował nową ofertę finansowania inwestycji w ramach „Leasingu Europejskiego”.

1. W puli 1,6 mld złotych znajdą się pieniądze m. in. na wsparcie zakupu samochodów elektrycznych, sfinansowanie ładowarek do BEV-ów czy inwestycji w magazyny energii.
2. EFL, który jest częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole, w połowie 2023 roku uruchomił projekt Greenify.
3. Celem jest przygotowanie kompleksowych rozwiązań dla klientów.

W ramach programu EFL są to mikro, małe i średnie firmy, m.in. produkcyjne, sklepy powierzchniowe, salony samochodowe czy rolnicy. Mogą ubiegać się o leasing pojazdów elektrycznych, instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii oraz maszyn i urządzeń na atrakcyjnych warunkach.

Pula pieniędzy do wykorzystania – 1,6 mld zł jest efektem współpracy EFL i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

W związku z tym, że obecnie jednym z filarów strategii Grupy EFL jest bycie aktywnym uczestnikiem zielonej rewolucji w Polsce, chcemy, aby beneficjentami Leasingu Europejskiego były przede wszystkim organizacje zainteresowane zielonymi inwestycjami. Wysokie ceny energii to ogromne wyzwanie kosztowe właściwie dla wszystkich firm, dlatego jesteśmy przekonani, że sektor zielonych assetów będzie w najbliższych latach najszybciej rozwijającą się kategorią aktywów, w które będą inwestować przedsiębiorcy – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Finansowanie zakupu ładowarki

EFL, który jest częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole, w połowie 2023 roku uruchomił projekt Greenify. Jego celem jest przygotowanie kompleksowych rozwiązań dla klientów. Leasingodawca oferuje przedsiębiorcom finansowanie kosztów zielonych inwestycji. Są to kompleksowe instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pompy ciepła, urządzenia klimatyzacyjne czy ładowarki do pojazdów elektrycznych. O leasing operacyjny, kapitałowy lub pożyczkę mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy. Są to m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, salony samochodowe, przedsiębiorstwa produkcyjne, właściciele hal magazynowych lub logistycznych. Z oferty EFL mogą skorzystać także rolnicy indywidualni (posiadający NIP) oraz przedstawiciele wolnych zawodów (lekarze, radcy prawni, notariusze) prowadzący działalność w nieruchomościach usługowych lub biurowych.

…..oraz samochodu elektrycznego

Od połowy stycznia EFL oferuje także mikro, małym i średnim firmom w Polsce finansowanie środków trwałych. Głównie z grupy zielonych aktywów, na atrakcyjnych warunkach. W ramach dostępnej puli środków w wysokości 1,6 mld zł przedsiębiorcy mogą liczyć na niższy koszt finansowania o 25 punktów bazowych i nabyć elektryczne samochody osobowe i dostawcze, elektryczne pojazdy ciężkie, naczepy i przyczepy oraz maszyny i urządzenia. Jest to również doskonała okazja do inwestycji w odnawialne źródła energii, m.in. instalacje fotowoltaiczne, banki energii czy pompy ciepła. Minimalny okres finansowania wynosi 24 miesiące, a maksymalna wartość transakcji to 12,5 mln euro, czytamy na elektromobilni.pl.

Źródło: CIRE