BYD wyprodukował 6 mln aut z wtyczką. Tesla depcze mu po piętach

BYD wyprodukował 6 mln aut z wtyczką. Tesla depcze mu po piętach

28 listopada 2023 0 przez EV Manager

Chińskie przedsiębiorstwo BYD od 2022 roku wytwarza wyłącznie pojazdy elektryczne i zelektryfikowane.Sześć milionów aut z wtyczką to absolutny rekord. Jak dotąd żaden producent na świecie nie dokonał czegoś podobnego. Chińczycy mogą być dumni z wyniku, choć trzeba przyznać, że amerykańska Tesla niebawem osiągnie podobny rezultat. Zgodnie z szacunkami, stanie się to już w 2024 roku.

Przygoda firmy BYD z elektromobilnością zaczęła się w 2008 roku. 14 lat później Chińczycy zdecydowali o całkowitym zakończeniu produkcji aut spalinowych, skupiając się wyłącznie na hybrydach typu plug-in, samochodach z range extenderami i elektrykach.

Szczęśliwym, sześciomilionowym egzemplarzem okazał się Leopard 5, który opuścił taśmy fabryki Zhengzhou. SUV zasilany hybrydą plug-in zadebiutował w sierpniu, a pierwsze dostawy do klientów ruszyły zaledwie kilkanaście dni temu.

BYD ma w Chinach aż 9 fabryk i eksportuje swoje auta do 57 krajów, w tym także na rynki Europy. Choć wynik 6 mln aut imponuje, jest dopiero początkiem śmiałej ekspansji zapowiadanej przez przedstawicieli marki.

 

Źródło: e.autokult.pl