BYD oficjalnym partnerem UEFA EURO 2024 w zakresie e-mobilności

BYD oficjalnym partnerem UEFA EURO 2024 w zakresie e-mobilności

15 stycznia 2024 0 przez EV Manager

UEFA (Unia Europejskich Związków Piłki Nożnej) ogłosiła chińskiego producenta samochodów BYD oficjalnym partnerem w zakresie e-mobilności mistrzostw EURO-2024. Mistrzostwa odbędą się w Niemczech od 14 czerwca do 14 lipca. Podczas turnieju chiński producent udostępni zainteresowanym pojazdy elektryczne. To nieoczekiwana zmiana, biorąc pod uwagę, że wcześniej Volkswagen był partnerem UEFA w zakresie mobilności.

Bardziej zrównoważone mistrzostwa z udziałem BYD zamiast Volkswagena

BYD i UEFA ogłosiły współpracę podczas tegorocznych mistrzostw Euro 2024. To nieoczekiwana zmiana, biorąc pod uwagę, że wcześniej partnerem UEFA w zakresie mobilności był Volkswagen.

Celem UEFA na 2024 rok jest zorganizowanie najbardziej zrównoważonych w historii Mistrzostw Europy. To dlatego wybór BYD, największego na świecie producentem pojazdów NEV (nowych energii) nie jest przypadkowy. Nie jest także tajemnicą, że BYD w IV kwartale 2023 roku wyprzedził Teslę. W skali całego minionego roku niewiele mu zabrakło do pokonania amerykańskiego giganta samochodów elektrycznych. To także miało wpływ na to, że UEFA zdecydowała, że zapewni szeroką gamy pojazdów od BYD uczestnikom EURO-2024.

Wcześniej partnerem mistrzostw był Volkswagen, wiodący producent samochodów w Europie. Niemiecki gigant partnerował UEFA, jako partner podczas rozgrywek drużyn narodowych UEFA w piłce nożnej w latach 2018-2022, w tym EURO-2020. We wrześniu 2023 roku Volkswagen oświadczył, że nie będzie współpracował z UEFA podczas mistrzostw EURO-2024. Dziś już wiemy, że jego miejsce zajął chiński gigant.

Chiński gigant nie kryje podekscytowania tą formą współpracy z UEFA EURO 2024. Co więcej, jest dumny z tego, że jest pierwszym partnerem w zakresie elektromobilności tego prestiżowego wydarzenia sportowego. Nie jest tajemnicą, że to świetna okazja, by zaprezentować katalog modeli szerokiemu gronu potencjalnych klientów. BYD ma czym się chwalić, ma na swoim koncie wiele osiągnięć w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

Producent zaprezentuje podczas mistrzostw najnowsze modele

Oprócz dostarczania samochodów interesariuszom EURO-2024, BYD zaprezentuje swoje najnowsze modele pojazdów w wybranych obiektach UEFA EURO-2024. Nie znamy jeszcze dokładnej listy modeli, ale według CarNewsChina spodziewamy się, że podczas turnieju producent zaprezentuje najnowsze modele tj. YangWang U8 , YangWang U9 i niedawno zaprezentowany YangWang U7 .

Z radością witamy BYD, pionierską markę z 29-letnim rodowodem w zaawansowanych technologiach akumulatorowych, cieszącą się reputacją dzięki globalnym innowacjom w pojazdach na nowe źródła energii oraz największą na świecie firmę produkującą samochody elektryczne, jako partnera UEFA EURO 2024 – ogłosił Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA

BYD utworzy także oficjalne strefy kibica dla osób chcących oglądać transmisje meczów na żywo. Producent samochodów poinformował, że w ponad 230 sklepach producenta w 19 krajach europejskich zorganizuje setki wydarzeń, aby wspólnie z fanami i klientami piłki nożnej uczcić ten prestiżowy turniej.

 

Źródło: wrc.net.pl