BorgWarner z udziałami Eldor

BorgWarner z udziałami Eldor

5 grudnia 2023 0 przez EV Manager

BorgWarner i Eldor Corporation ogłosiły zawarcie umowy zakupu udziałów, na mocy której BorgWarner zgodził się przejąć segment biznesowy Electric Hybrid Systems (EHS).

 

Segment EHS firmy Eldor, z siedzibą we Włoszech, obejmuje ładowarki pokładowe (OBC), przetwornice DC/DC i zintegrowane skrzynki wysokiego napięcia, z których wszystkie mają uzupełniać istniejące portfolio produktów BorgWarner. Oczekuje się, że to przejęcie zwiększy możliwości BorgWarner w zakresie projektowania kompaktowych i wydajnych ładowarek pokładowych 400 V i 800 V, które są kompatybilne z różnymi konfiguracjami sieci regionalnych występujących na całym świecie, jednocześnie wnosząc do sektora innowacyjne i opłacalne technologie przetwornic DC/DC wysokiej częstotliwości. BorgWarner spodziewa się, że dział EHS firmy Eldor wygeneruje przychody w wysokości 25 mln euro za cały rok 2023. BorgWarner spodziewa się, że w 2027 r. osiągnie cele Charging Forward 2027 wysokości około 250 mln euro.

 

Transakcja podlega spełnieniu warunków zamknięcia i ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2023 roku.

 

Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner
Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner, Fot. Michael Moenning

Technologie Eldor stanowią doskonałe uzupełnienie oferty BorgWarner ePropulsion, szczególnie jeśli chodzi o rozszerzenie zakresu elektroniki mocy wysokiego napięcia wykraczającej poza falowniki – powiedział Frédéric Lissalde, prezes i dyrektor generalny BorgWarner – Kontynuując naszą strategię ładowania naprzód w zakresie fuzji i przejęć, z niecierpliwością czekamy na powitanie utalentowanego zespołu Eldor w BorgWarner jeszcze w tym roku.

 

Pasquale Forte, prezes Eldor Corporation
Pasquale Forte, prezes Eldor Corporation, Fot. Eldor Corporation

BorgWarner stanowi najlepszą okazję dla zespołu Eldor EHS do dalszego rozwoju, zarówno z punktu widzenia zawodowego, jak i menedżerskiego, w skali globalnej – powiedział Pasquale Forte, prezes Eldor Corporation – Jestem dumny, że wartość, którą wspólnie zbudowaliśmy, została dobrze doceniona i dziękuję im za pasję, poświęcenie i umiejętności, które wykazali się przez lata.

 

Źródło: motofaktor.pl